Historia

Dowiedz się, jak zaczęła się nasza przygoda z Odysseya Yachts

Nasza przygoda z żeglarstwem i ogólnie pojętym jachtingiem rozpoczęła się ponad 20 lat temu. Wówczas polskie, zachodnie i mazurskie akweny kojarzyły nam się głównie z wypoczynkiem, urlopem i dobrą zabawą. Na samym początku drogi nikt z nas, nie wyobrażał sobie momentu, kiedy sami zaczniemy być producentem ekskluzywnych jednostek. Z czasem jednak ten moment stawał nam się coraz bliższy.

Kilkanaście lat później rozpoczęliśmy działalność jako armator czarterowy na Mazurach. Wówczas rozwijaliśmy markę PerfectSail, która w swojej ofercie posiadała (i dalej posiada) komfortowe i zawsze luksusowo wyposażone houseboaty oraz jachty żaglowe. W 2016 r. rozpoczęliśmy budowę jachtów na większą skalę jako Odysseya Yachts. Produkowaliśmy je wówczas zarówno do naszej floty czarterowej, jak i na zewnętrzne zlecenia. Pierwsze jednostki zabudowywaliśmy w oparciu o kadłuby różnych producentów. Z czasem doświadczenie i umiejętności naszego zespołu dostrzegło wiele osób i zaczęły napływać liczne zamówienia. To spowodowało konieczność przeprowadzki do większych hal i opracowanie profesjonalnego systemu montażu i produkcji jachtów. Z biegiem czasu dostrzegliśmy niszę w jachtach motorowych. Dostępne jednostki były ubogo wyposażone, brakowało im wszechstronności, wyjątkowości i namiastek wygody...

Chcąc rozwijać swoją flotę czarterową, szukaliśmy producenta jachtów i kadłubów, który spełniłby oczekiwania nasze i naszych klientów. Jednostką bliską temu, czego szukaliśmy, okazało się Platinum 35. Jednak bliską nie znaczyło doskonałą. Wiedzieliśmy, iż jest to jacht z dużym potencjałem, który przy wprowadzeniu odpowiednich rozwiązań ma szansę wyróżnić się na rynku i tak staliśmy się wyłącznym producentem pierwszego polskiego, półślizgowego jachtu z kokpitem salonowym. Jachty Platinum 35 dołączyły do naszej floty czarterowej oraz produkowane były przez nas na indywidualne zlecenia. Proponując naszym klientom liczne możliwości zabudowy i wyposażenia stały się marką cenioną na rynku.

Wieloletnie doświadczenie w działalności na rynku stoczniowym osób, które dołączały do grona naszych pracowników, współpraca ze znanymi projektantami oraz nowe spojrzenie wniesione przez inżyniera budowy okrętów i jachtów Politechniki Gdańskiej sprawiło, że na przestrzeni lat wzbogaciliśmy rynek jachtów o ok. 100 jednostek.

Lata doświadczenia, inwestycja w hale, zespół, park maszynowy oraz prowadzenie floty czarterowej, jak i dogłębna analiza oczekiwań użytkowników jachtów wyprodukowanych w stoczni Odysseya Yachts umożliwiło nam dynamiczny rozwój i stworzenie jachtu wyjątkowego, houseboata na miarę oczekiwań nawet tych najbardziej wymagających klientów – Platinum 40 (premiera sezonu 2023). Nasze plany sięgają jednak daleko, daleko dalej.

Zapraszamy do poznania oferty naszej stoczni i wyboru jednostek tworzonych przez profesjonalny zespół ...