Finansowanie

Marzenie o zakupie pięknego jachtu można zrealizować na wiele sposobów

Marzysz o swoim jachcie, nie wiesz czy masz wystarczające możliwości finansowe, wybór padł na Platinium 35 lub 40? Nie łatwo odpowiedzieć jest na te wszystkie pytania w prosty sposób. Postaramy się jednak nakierować Cię na odpowiednią drogę... do zrealizowania swojego marzenia lub rozwoju Twojej firmy czarterowej...

Zakup nowego jachtu zwykle podyktowany jednym z kilku czynników, realizacji marzeń, rozwojem floty czarterowej lub pomysłem na biznes z wykorzystaniem jednego lub dwóch jachtów (rejsy turystyczne). W każdym przypadku, najważniejszym wyborem jest marka i model jachtu. Zaprojektowanie, budowa i wszystkie elementy jachtu wpływają na jego cenę. W branży stoczniowej nie ma miejsca na kompromisy i oszczędności. Jacht musi być bezpieczny, wszechstronny, trwały, wygodny, coraz częściej - luksusowy, i... musi posiadać to coś...

Jachty Platinium 35 i 40 spełniają wymagania wszystkich naszych klientów, głównie za sprawą samej jednostki, ale również dzięki naszemu elastycznemu podejściu, pomocy w formalnościach przy zakupie oraz dopasowaniu końcowej ceny jachtu uwzględniając niezbędne wyposażenie i Państwa możliwości finansowe.

Możliwości finansowania zakupu jachtu

  1. Płatność gotówką - nie wiele ma to wspólnego z finansowaniem, zdarzają się jednak klienci, którzy jachty Platinium kupują "za gotówkę". Wygodny i szybki sposób, który nie tylko może mieć wpływ na końcową cenę, ale również nie stanowi miesięcznego obciążenia budżetu. Minusem jest natychmiastowe zmniejszenie swoich zasobów, chociaż czy bezcenny jacht może uszczuplić nasz majątek?
  2. Kredyt na jacht - zakup jachtu na kredyt to niestety dość skomplikowana sytuacja. Głównym powodem jest brak oczywistych zabezpieczeń, które bank posiada np. w przypadku kredytu hipotecznego. Stosuje się tutaj mechanizmy: przewłaszczenia jachtu na zabezpieczenie (podobnie jak w leasingu), hipotekę morską, zastaw lub zastaw rejestrowy. Nie zmienia to jednak faktu, iż banki w Polsce nie są zbyt otwarte na rynek przemysłu jachtowego i udzielanie kredytów na zakup jachtu nie jest powszechnym zjawiskiem.
  3. Kredyt gotówkowy - dość drogie rozwiązanie. Banku nie interesuje jaki jest główny cel pożyczki, a za ponoszone ryzyko bank ustala odsetki na ponad 20%. Wariant dobry, tylko w przypadku gdy chcemy kredyt zaciągnąć i spłacić szybciej, niż wymaga tego harmonogram spłaty.
  4. Leasing - kierowany do przedsiębiorców i firm czarterowych wydaje się być aktualnie najprostszą i najszybszą formą zakupu nowego jachtu. Do tego pozwala odliczyć całość podatku VAT (a nie jak w przypadku samochodów osobowych tylko 50%). Procedury są dużo prostsze, niż w przypadku kredytów, wymagane jest jednak pełne ubezpieczenie Jacht Casco (nie tylko wynikające z odpowiedzialności cywilnej).

Podsumowanie

  • Odysseya Yacht bez względu na wybraną formę finansowania pomaga Klientom, na każdym etapie wniosku o leasing, czy kredyt. 
  • dzięki doświadczeniu wskażemy solidne instytucje finansowe, z którymi mieliśmy już okazję współpracować
  • Państwa zaangażowanie postaramy się uprościć do minimum
  • pomożemy wybrać odpowiednią ofertę finansową i ubezpieczeniową
  • zakup jachtu z nami to ma być przyjemność, a większość czasu wolimy spędzić na doborze wyposażenia i znalezieniu praktycznych rozwiązań dopasowanych do Państwa potrzeb

Zapraszamy do kontaktu.